AK DANIŞMANLIK,

İlaç Sektöründe Ruhsatlandırma, Fiyatlandırma, Geri Ödeme ve Pazar Erişim konularında mevzuatlara uygun Profesyonel Çözümler Sunar

Eğitmici Hakkında

Kocaeli Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olan Yeliz Ak, ilaç sektöründe çalışmaya 2002 yılında başlamış olup, İş tecrübesi içinde, İstanbul ve Ankara ofisleri dahil olmak üzere İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikasında ve daha sonra Actavis İlaçlarında Fiyatlandırma ve Geri Ödeme sorumlusu ve müdürü olarak çalışmıştır.

Yerli ve yabancı firmalara ait pek çok farklı kategoride ürünün fiyat ve geri ödeme süreçlerinin yönetiminde aktif görev almıştır. 

2013 yılında “Ak Danışmanlık” adı altında  fiyatlandırma ve geri ödeme konularında yerli ve yabancı ilaç firmalarının ruhsatlandırma, iş geliştirme, fiyat ve geri ödeme departmanlarına uzman danışmanlık hizmeti vermekte ve fiyat denetim çalışmaları yapmaktadır.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?

Ürünlerinizin ruhsat, fiyat ve geri ödeme dosyalarının başvurusu veya değerlendirmesi,
Portföyünüzdeki ürünlerin Pazar erişim durumlarını kontrol altında tutabilme ve pazarlama departmanlarına destek verilmesi,
Mevzuat hükümlerine uygun potansyel fiyat artış projelerinin bulunması/değerlendirilmesi,
Lansman süreçlerinizin oluşturulması,
Portföyünüzde yer alan veya talep ettiğininiz ürünleriniz için fiyat/geri ödeme mevzuatına uygun denetim ve raporlama hizmeti verilmesi (priceaudit)
Bütçe çalışmalarında değerlendirmek üzere ürünlerin tahmini fiyat erozyonlarını çıkartılması,
İş geliştirme projelerine destek vermesi,
Şirket bünyesinde Ruhsat, Fiyat ve geri ödeme eğitimlerinin yapılması,